PL EN DE ES FR IT RU FI
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi jest jednym z sześciu instytutów życia konsekrowanego, wchodzących w skład międzynarodowego Dzieła Szensztackiego. Instytut Sióstr został założony 1 X 1926 r. w Szensztat (Niemcy), przez ojca Józefa Kentenicha. Obecnie na całym świecie jest ok. 3000 sióstr szensztackich, które pracują prawie na wszystkich kontynentach.

Siostry żyjąc w przymierzu miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną służą Kościołowi swoją pracą i modlitwą w odnowie i ewangelizacji współczesnego świata. Czynią to głównie poprzez pracę na rzecz animacji grup i wspólnot Ruchu Szensztackiego, wśród młodzieży, kobiet i rodzin. Zgodnie z charakterem instytutu świeckiego siostry podejmują także różne prace w zawodach kobiecych, które wymagają samodzielnych stanowisk pracy, poza wspólnotą. Ponadto Instytut Sióstr podejmuje, już od roku 1932, działalność misyjną oraz posiada wspólnotę kontemplacyjną - Siostry Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Naszym ideałem jest:

    * naśladowanie Maryi
    * ukazywanie dzisiejszemu światu wielkości i piękna powołania kobiety

Realizujemy swoje powołanie w różnych dziedzinach pracy apostolskiej i wychowawczej w 40 krajach świata.

W Polsce Siostry Maryi rozpoczęły działalność w 1946 roku. Wypełniają swoje powołanie poprzez pracę apostolską i formacyjną wśród rodzin, młodzieży i dzieci w 14 diecezjach. Ponadto realizują także powołania misyjne - w 1993 roku siostry rozpoczęły pracę na Białorusi (Grodno, Mosty), a następnie w Rosji (Moskwa, Sankt-Petersburg). W polskiej Prowincji istnieje także wspólnota kontemplacyjna.

W cieniu sanktuarium, być zawsze jak Maryja.

 

www.siostry.szensztat.pl

 

o. Kentenich
"Miejsce, na którym stoisz jest ziemią świętą". Co to znaczy? Święta ziemia jest tam, gdzie Bóg wychowuje człowieka.
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi jest jednym z sześciu instytutów życia konsekrowanego, wchodzących w skład międzynarodowego Dzieła Szensztackiego. Instytut Sióstr został założony 1 X 1926 r.

Czytaj więcej
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa