PL EN DE ES FR IT RU FI
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi jest jednym z sześciu instytutów życia konsekrowanego, wchodzących w skład międzynarodowego Dzieła Szensztackiego. Instytut Sióstr został założony 1 X 1926 r. w Szensztat (Niemcy), przez ojca Józefa Kentenicha. Obecnie na całym świecie jest ok. 3000 sióstr szensztackich, które pracują prawie na wszystkich kontynentach.

Siostry żyjąc w przymierzu miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną służą Kościołowi swoją pracą i modlitwą w odnowie i ewangelizacji współczesnego świata. Czynią to głównie poprzez pracę na rzecz animacji grup i wspólnot Ruchu Szensztackiego, wśród młodzieży, kobiet i rodzin. Zgodnie z charakterem instytutu świeckiego siostry podejmują także różne prace w zawodach kobiecych, które wymagają samodzielnych stanowisk pracy, poza wspólnotą. Ponadto Instytut Sióstr podejmuje, już od roku 1932, działalność misyjną oraz posiada wspólnotę kontemplacyjną - Siostry Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Naszym ideałem jest:

    * naśladowanie Maryi
    * ukazywanie dzisiejszemu światu wielkości i piękna powołania kobiety

Realizujemy swoje powołanie w różnych dziedzinach pracy apostolskiej i wychowawczej w 40 krajach świata.

W Polsce Siostry Maryi rozpoczęły działalność w 1946 roku. Wypełniają swoje powołanie poprzez pracę apostolską i formacyjną wśród rodzin, młodzieży i dzieci w 14 diecezjach. Ponadto realizują także powołania misyjne - w 1993 roku siostry rozpoczęły pracę na Białorusi (Grodno, Mosty), a następnie w Rosji (Moskwa, Sankt-Petersburg). W polskiej Prowincji istnieje także wspólnota kontemplacyjna.

W cieniu sanktuarium, być zawsze jak Maryja.

 

www.siostry.szensztat.pl

 

o. Kentenich
Matko, uczyń mnie mistrzynią modlitwy Mphc
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa