Jubileuszowa, piesza pielgrzymka

„Maryjo, Szensztat dziękuje!”, bo jest za co dziękować…

Tegoroczna 1-majowa pielgrzymka była wyjątkowa!

1majaWyjątkowa, bo miała miejsce w Roku Jubileuszowym, w którym świętujemy 100-lecie Ruchu Szensztackiego. Wyjątkowa – bo była to już 25. piesza pielgrzymka z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości na bydgoskie Piaski. Wyjątkowa – bo w 50. rocznicę ukonstytuowania polskiej Prowincji Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi i w 25. rocznicę zawarcia przymierza miłości przez pierwszą grupę rodzin. Wyjątkowa – bo przepełniona radością kanonizacji Papieża Jana XXIII i naszego Umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Wyjątkowa, bo pełna dziękczynienia Bogu za „wielkie rzeczy, które Pan uczynił” przez Maryję w życiu osobistym, rodzinnym i wspólnotowym każdego z nas…

Inicjatywa pielgrzymowania na Piaski zrodziła się z tego, że wielkim pragnieniem Rodziny Szensztackiej było, aby na bydgoskiej ziemi powstało Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Nasze pragnienie ziściło się po latach wytrwałego pielgrzymowania, nieustannej modlitwy, składanych w tej intencji ofiar i duchowego wypracowywania sanktuarium. Od 13 lat pielgrzymujemy z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Dziękujemy Bogu za dar Sanktuarium Zawierzenia!

Dzięki ofiarnej apostolskiej pracy Sióstr Szensztackich dokładnie 25 lat temu pierwsza grupa rodzin zawarła przymierze miłości z Matką Bożą, stając się pokoleniem założycielskim Szensztatu na naszej bydgoskiej ziemi.

Dzięki ich wierności, wytrwałej pracy nad sobą i apostolskiemu zaangażowaniu nasza Rodzina Szensztacka liczy dziś wiele osób i wspólnot i nadal prężnie rozwija się, a Maryja z Sanktuarium Zawierzenia promieniuje na tereny diecezji bydgoskiej, toruńskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej. Dziękujemy Bogu za Siostry Szensztackie i pierwszą grupę rodzin!

Wielką radość przeżywaliśmy kilka dni temu 27.04.2014r. w dzień kanonizacji Jana Pawła II. Jesteśmy uczniami Św. Jana Pawła II w szkole zawierzenia Bogu i Maryi, wypowiedzianymi przez Niego słowami modlimy się w każdą niedzielę w Sanktuarium, a słowa Totus tuus zdobią koronę dla Królowej Zawierzenia i przypominają nam do Kogo należymy i jaką drogą kroczymy do Boga. Dziękujemy Bogu za życie Św. Jana Pawła II!

Trudno słowami wyrazić wdzięczność za wszystko, czego w ciągu tych lat Matka Boża dokonała i ciągle dokonuje w sercach ludzi przybywających do Sanktuarium Zawierzenia, za niezliczone dary, których udziela modlącym się, za duchowy rozwój wspólnot szensztackich skupionych przy Sanktuarium, a także za powstanie domu, z którego korzystać mogą nie tylko członkowie Ruchu Szensztackiego, ale wielu innych wspólnot. Trudno słowami wyrazić wdzięczność, ale zawsze możemy z radością powtarzać słowa „Maryjo, Szensztat dziękuje!”

Dziękujemy Maryjo za Szensztat! Mamy za co dziękować!

Violetta Wilandt

Tekst impulsu i rozważań różańcowych dostępny w zakładce „Czytelnia”

Zdjęcia nadesłane przez Krystynę Jedynak: