Mały Buczek 2020

W Małym Buczku 13 września br. spotkali sie przedstawiciele Ruchu Szensztackiego, aby wspólnie rozpocząć rok pracy duszpasterskiej w łączności
z Założycielem – na terenie Rezerwatu Leśnego w Małym Buczku w 2013 r. została umieszczona pierwsza tablica na Szlaku Ojca Kentenicha w Polsce. Od tego czasu stało się tradycją, że w drugą wrześniową niedziele Ruch Szensztacki z diec. bydgoskiej, pelplińskiej i toruńskiej tam spotyka się na modlitwie i rodzinnym świętowaniu.

W tym roku był o nas stosunkowo mało, ale jak zawsze spotkaliśmy się z ogromnie życzliwym przyjęciem ze strony ks. Proboszcza z Lipki, gdzie o g. 11.30 o. Przemysław Skąpski celebrował Eucharystię w kościele parafialnym w intencji beatyfikacji Ojca Kentenicha. Potem udaliśmy się pod krzyż do Rezerwatu, gdzie w pobliżu tablicy na Szlaku – Siostry i Violetta Wilandt poprowadziły wspólną modlitwę. Byli z nami także przedstawiciele miejscowych kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej, oraz ludzie z  miejscowej społeczności z Panem  Sołtysem Małego Buczka.

A potem już wspólne ognisko i ogromnie życzliwe przyjęcie nas przez leśniczkę, p. Emilię, która to ognisko dla nas przygotowała i podtrzymywała…
Były także wspaniałe ciasta, rogaliki  i kiełbaski…

Następnie przybyła p. zastępca Nadleśniczyna i wspólnie obie Panie opowiedziały nam o pracy leśnika i zaprezentowały akcesoria potrzebne do pracy. Wielka niespodzianka i radością był koncert na sygnałówkach, które Panie wykonały koncertowo.

Do spotkania za rok z Ojcem Założycielem i dobrymi, gościnnymi mieszkańcami Nadleśnictwa Lipka!

 

Zdjęcia wykonał dla nas p. Łukasz Gabarkiewicz z Lipki, któremu bardzo dziękujemy > LINK