Skupienie dla Kobiet 2016

„Chwalicie łąki umajone…”
 
„Bukiet” wspomnień z majowego skupienia dla kobiet oraz 27 Pieszej Pielgrzymki Katedra-Piaski
 
Majowy weekend okazał się niezwykle bogaty w spotkania w gronie rodziny szensztackiej.

IMAG4765Piątek,  sobota, niedzielny poranek to czas skupienia we wspólnocie  Szensztackiej Ligi Kobiet. Była to okazja do podsumowania działań i inicjatyw ostatniego półrocza,  omówienia bieżących spraw i zaplanowania kolejnych przedsięwzięć. Przeżyłyśmy piękne chwile na wspólnotowej Eucharystii, modlitwie, adoracji. Mogłyśmy złożyć naszym kochanym Siostrom życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia od przybycia do Polski pierwszych członkiń Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Niedziela 1 maja to uczestnictwo w uroczystościach związanych z pielgrzymką Diecezjalnej Rodziny Szensztackiej, której członkowie Ruchu wraz z Sympatykami  po raz 27 wyruszyli z bydgoskiej Katedry do Sanktuarium Zawierzenia. W tym roku pielgrzymce towarzyszyło motto: „Miłosierni jak Ojciec”. Z wielkim wzruszeniem po raz kolejny wyruszyłyśmy na ten tak znany nam szlak, jednak w tym roku wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy mogłyśmy włączyć się aktywnie jako wspólnota Ligi Kobiet w jej program. Część z nas aktywnie wspierała zespół grająco – śpiewający. Zostałyśmy zaproszone do przygotowania i poprowadzenia rozważań różańcowych (opracowała je Violetta Wilandt). W czasie pielgrzymki towarzyszyła nam radosna atmosfera wspólnotowych więzi i modlitewne skupienie. Była także okazja do wysłuchania impulsu pn.”Zawierzenie Jana Pawła II darem dla świata i Kościoła” i podzielenia się aktualnościami.

Po przybyciu na Piaski, uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której towarzyszyła m.in. modlitwa o błogosławieństwo dla całej Diecezjalnej Rodziny Szensztackiej, jej Członków i Sympatyków, szczególnie w roku, w którym przygotowujemy się do umieszczenia Oka Opatrzności w Sanktuarium Zawierzenia. Uroczystej oprawy sprawowanej Mszy świętej  nadał śpiew Zespołu MTA. Potem nastąpiła agapa oraz grill, na który już po raz drugi Liga Kobiet zaprosiła chętnych członków Wspólnoty Diecezjalnej.
Wieczór spędziłyśmy grillując i śpiewając w gronie naszych znajomych i przyjaciół oraz gości z Otwocka i Trójmiasta. 2 i 3 maja to dni poświęcone budowaniu naszej kobiecej Wspólnoty i poszukiwaniu dalszej drogi rozwoju dla Ligi Kobiet w Polsce. Matka Boża przyprowadziła na to spotkanie Asię i Dorotę z Otwocka oraz Anię, Kasię, Agnieszkę i Dorotę z Trójmiasta.

Wielką radością była dla nas obecność s. Edyty i s. Virginii. Czas wspólnej Eucharystii, Adoracji i impuls nt. „Miłosierdzia w życiu kobiety”, a także  rozmowy i smaczne posiłki oraz zwiedzanie miasta wypełniły nasze dni, sprzyjając nawiązaniu więzi. Była okazja do omówienia planów  na kolejne spotkania m.in. podczas rekolekcji w Zakopanem, na które zapraszamy serdecznie wszystkie niezamężne kobiety.
Pragnienie dalszego rozwoju Szensztackiej Ligi Kobiet powierzyłyśmy, szczególnie w tym roku, Bożej Opatrzności. Prosimy naszą Diecezjalną Rodzinę o modlitwę w tej intencji…

Szensztacka Liga Kobiet przy Sanktuarium Zawierzenia