Skupienie Wielkopostne

«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię».

Mk 1,15

Lent4BW niedzielę 22 lutego 2015 r. Eucharystią w kościele parafialnym p.w. Świętej Rodziny rozpoczęliśmy o godz. 14.00 doroczne Skupienie Wielkopostne Rodziny Szensztackiej przy Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy. Mszę św. w intencji – 40 urodzin Tomasza Mikołajczaka i za naszą Rodzinę Szensztacką sprawowali o. Andrzej Lemiesz SJ i o. Wojciech Groch ISChP

W homilii o. Andrzej w nawiązaniu do Ewangelii zachęcał nas do zmiany naszego życia, tak aby widoczne było w nim było działanie Ducha Św.

Oprawę liturgiczną przygotowała młodzież szensztacka, a muzyczną p. Szarek ze Związku Rodzin i Wspólnota Kobiet, której bardzo dziękujemy za przygotowanie okolicznościowego śpiewnika.

Po Mszy św. przeżywaliśmy drogę krzyżową współczesnej rodziny. Teksty czytane przez rodziny z grupy św. JPII przyczyniły się do pogłębionej refleksji nad kondycją i życiem naszych rodzin.

Ciepła kiełbaska z pyszną bułką, gorąca herbata i kawa czekające na nas w Domu św. Józefa przygotowane przez s. M. Justynę i rodziny ze Związku Rodzin  pozwoliły nam ocieplić klimat spotkania i nawiązać więzi z jego uczestnikami.

O godz. 17.00 w Auli JPII o. Wojciech Groch w swoim impulsie zachęcił nas do zmian w naszym życiu.

Mamy otworzyć się na znaki czasu. A znaki czasu –  to miejsce oczekiwania Pana Boga na naszą współpracę. Współpracę poprzez realizację naszego powołania, wykorzystania naszych talentów.

Mamy żyć mocnymi, autentycznymi więziami.  Cierpimy z powodu złych więzi, niewłaściwych kontaktów , relacji i ich następstw. Więzi są sprawdzianem autentycznego życia  przymierzem miłości.
Powinniśmy  stawać się jak mówi Ojciec Święty Franciszek mistrzami więzi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pozwoliła nam zastanowić się, co dla nas znaczy nawrócenie? Co możemy zmienić w swoim życiu? Jak odwrócić się  od tego, co jest złe lub bezużyteczne, a  zwrócić się ku dobru?

„Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami”.
Ps 25

 Barbara Jędrzejewska ZR Rodzina Jedności

Fot.LL.Bodzek

IMG_7439z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_744z_ShiftN