Spotkanie młodych matek przy Sanktuarium

Echo za skupienia dla młodych matek

To już po raz drugi w jeden z weekendów stycznia przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach spotykały się młode matki na swoich dniach skupienia. Klimat małej kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na leśnej polanie oraz spotkania z Siostrami Szensztackimi sprzyjają podjęciu refleksji nad własną kobiecością i darem macierzyństwa. Szczególnie dziś, gdy chrześcijańskie powołanie kobiety jest pomniejszane i zniekształcane poprzez manipulację medialną, ważne jest, aby znaleźć czas i miejsce, gdzie można na nowo zachwycić się pięknem, które Stwórca wpisał w serce kobiety. Czas modlitwy oraz dzielenie się i radość przeżywana we wspólnocie z innymi kobietami, mamami pozwala odnaleźć się w wielkim planie Boga, który zaprasza do bliskiej, ufnej relacji miłości. A wszystko to po to, aby po powrocie do własnych domów bardziej kochać, rozumieć, szanować siebie, męża, dzieci oraz każdego, kogo Pan Bóg stawia na drodze życia.

Tegoroczne skupienie odbyło się w dniach 23 – 25.01, wzięło w nim udział 16 kobiet z diecezji bydgoskiej i toruńskiej. Poświęcone było głównie roli przebaczenia w życiu kobiety. Temat ten podjęliśmy w ramach konferencji, modlitwy medytacyjnej oraz w czasie homilii mszalnych, które głosił o. Andrzej Lemiesz SJ. Szczególnym punktem programu były także warsztaty znanej metody modlitwy Słowem Bożym: Lectio divina, które przeprowadziła zaprzyjaźniona z Ruchem Szensztackim, Magdalena Błaszczyk z Otwocka.

„Dziękuję za czas spędzony z Panem Bogiem przy Matce Szensztackiej i drugim człowieku na Piaskach. Msza św. o przebaczeniu Bogu, sobie, bliskim; Eucharystia uzdrowienia i spowiedź prowadzone przez o. Andrzeja Lemiesza wypełniły moje serce, duszę PANEM, wielką MIŁOŚCIĄ i BLISKOŚCIĄ. Gdy się modlę wewnątrz czuję RADOŚĆ i POKÓJ. Proszę, abym nie utraciła tego w życiu codziennym. W domu podzieliłam się przeżyciami rekolekcji i z mężem postanowiliśmy czytać Pismo Święte według metody Lectio divina. Ten czas uświadomił mi jak bardzo jestem szczęśliwą kobietą, żoną i matką i chcę tą radość nieść innym ludziom. Pozdrawiam z Panem Bogiem. Bożena”