Jubileusz Szensztat 2014

Relacja i zdjęcia nadesłane przez Zuzię

DSC_0111_ShiftN” W Szensztacie byłam już po raz drugi, ale każdy z pobytów tam był inny, a ten ostatni był szczególny. jak wiemy wszyscy – Jubileusz 100-lecia Szensztatu. 🙂 bardzo dużo się tam wydarzyło. po pierwsze dla mnie było to coś niezwykłego, zwłaszcza, że miałam okazje mieć pobłogosławione moje małe sanktuarium domowe przez Księdza Marcina.

Po drugie bardzo aktywnie spędziłam ten czas rozpoczynając od wspólnej wigilii dziewcząt z całego świata przy Prasanktuarium. I gdy wybiła godzina 00:00 wszystkie zaczęłyśmy sobie składać życzenia przymierzowe na kolejne 100-lecie. Sam 18 października był dniem także intensywnym, kiedy to światowo odnowiliśmy nasze Przymierze Miłości,a sama Matka Boża do nas przyszła – to było niesamowite.

Największym zaskoczeniem dla mnie jak i mega radością było to, że mimo iż nie chcieli nas Polaków dopuścić do głosu to i tak świat mógł nas usłyszeć np. poprzez śpiew. Miłe zaskoczenie było, gdy nagle usłyszeliśmy „Abba Ojcze” w ojczystym języku – cały świat patrzył wtedy na nas – Polskę.

W niedzielę 19 października, dziewczęta z Polski miały okazję zintegrować się z innymi dziewczętami i świadomie wpisać się w ideał z korony- RTA – „jesteśmy Twoją Żywą Korona” – co dla mnie było niesamowite w tym spotkaniu? – świadectwo Aleyna’y z Austarii, która opowiadała nam o swojej bardzo trudnej sytuacji religijnej w domu – tylko jej mama wie, że jest ona katoliczką, gdy cała rodzina jest muzułmańska. Swoje sanktuarium domowe trzyma zamknięte na klucz w szafie, a gdy jej babcia zmarła po kryjomu odmawiała różaniec. To dla nas jest mała lekcja – nie ważne jakie mamy problemy, zawsze trzeba wierzyć, zaufać naszej MTA i mimo tych przeszkód mocno trzymać się w Tego, którego wierzymy – w Jezusa Chrystusa.

Już kończąc – ta wspólna integracja, brak barier, tolerancja, różne kultury pokazały mi, że Szensztat to naprawdę wielkie Dzieło Ojca Założyciela i naszej MTA. Trzeba tylko mocno zaufać i nie tracić wiary.

„idziemy razem zapalać miłością świat. Rzucić ogień – naszą misją Przymierze Twe!”

JEST SZENSZTAT – JEST MOC!

VIVA POLONIA!

FOTORELACJA ZUZI

Pozostałe fotografie z Jubileuszu w Szensztat > LINK