Rekolekcje Matek 2014

Jubileuszowe rekolekcje dla matek na Piaskach

20140811_180717W dniach od 8 do 12 sierpnia 2014 r. przy naszym Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach odbyło się skupienie rekolekcyjne wspólnoty Matek Szensztackich. Przewodnim mottem były słowa: Promieniować  Chrystusem… , które bezpośrednio nawiązują do ideału wspólnoty jakim jest Maryja jako Żywa Monstrancja. Przyjechały 23 matki, z Poznania, Barcina, Bydgoszczy, Gniewkowa oraz Grudziądza. Towarzyszył nam ks. Tadeusz Łukaszczyk, s. M. Celestyna oraz s. M. Emanuela.  Czas rekolekcji obfitował w różnorakie doświadczenia, którymi chcemy się podzielić. Pierwszym, którym nas Matka Boża zaskoczyła było uratowanie życia p. Krysi, która już pierwszego wieczoru trafiła do szpitala i w nocy przeszła zabieg koronarografii. Najprawdopodobniej w domu swoje złe samopoczucie przypisałaby jak zwykle zmianie pogody i nie chciałaby słyszeć o lekarzu. Tu stało się inaczej i wierzymy, ze był to jubileuszowy prezent Królowej Zawierzenia dla wiernej czcicielki. 

9 sierpnia do grupy rekolekcyjnej dojechały matki z Łęgnowa wraz ze swoim Ks. Proboszczem Romualdem Peplińskim, ponieważ tego dnia obchodziłyśmy jubileuszowe świętowanie Wspólnoty Matek Szensztackich. W czasie uroczystej Mszy św. dwie panie z Barcina zawarły Przymierze Miłości. W kazaniu, ks. R. Pepliński przypomniał, ze gromadząc się przy Sanktuarium Zawierzenia we Wspólnocie Matek Szensztackich przede wszystkim chcemy dziękować, najpierw Panu Bogu za dar Szensztatu, za jego Założyciela – o. Kentenicha, za Przymierze Miłości z MTA, która w tym Sanktuarium jest w sposób szczególny obecna. „Chcemy pod Jej macierzyńskim wzrokiem przyglądnąć się realizacji swojego powołania, życiowego posłannictwa, które przecież zostało ukształtowane Przymierzem Miłości z Matką Bożą.” Kaznodzieja mówił dalej: Zawsze Jej obecność, bliska obecność, świadomość przymierza, jest tym swoistym rachunkiem sumienia – co zrobiłem z Jej przypomnieniem: „zróbcie wszystko cokolwiek mój Syn wam powie”? Bo Ona jest po to, aby nam przypominać: kim jesteśmy, jaka jest nasza misja, nasze posłannictwo.”
Grupa Matek z Poznania w Roku Jubileuszowym wypracowała berło dla Matki Bożej i w czasie poniedziałkowej Eucharystii uroczyście przekazały je Maryi. Zaprosiłyśmy również Monikę Juszczak, aby podzieliła się z nami swoim doświadczeniem Ojca z pobytu w Milwaukee. Wszystkie byłyśmy tak zauroczone tym świadectwem, że poprosiłyśmy Monikę o jeszcze jedno spotkanie następnego dnia.

Na zakończenie rekolekcji panie ze wspólnoty Członkiń Ligi Matek Szensztackich odnowiły swoje oddanie MTA w duchu zawierzenia in blanco, a Ks. Tadeusz rozesłał nas udzielając indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Wyjechałyśmy z bydgoskich Piasków pełne radości i ducha z nadzieją na kolejny rok.

Z pozdrowieniami i modlitwą – Wasze Matki Szensztackie