Rekolekcje dla dziewcząt 2014

DSC_0835W różnych terminach odbywały się rekolekcje dla dziewczynek przy Sanktuarium Zawierzenia. Wszystkie turnusy miały hasło przewodnie „Piękno jest w Tobie”, gdzie uczestniczki odkrywały piękno po przez analizę modlitwy „O Pani moja”.

Siostry i animatorki przekazywały informacje w sposób przystępny dla tych starszych jak i tych młodszych. Nie brakowało śmiechu, modlitwy, zabawy, spotkania z Chrystusem, poznania nowych osób. Dziewczynki mogły się wspólnie integrować robiąc plakaty, rozmawiając, bawiąc się i spędzając wspólnie czas. Bez nich jak i bez sióstr czy starszych dziewczyn by tego nie było. Mimo upalnej pogody znalazł się też czas na małe ochłodzenie 🙂

 

 

„Jesteśmy piękne, Twoim pięknem Panie,

jesteśmy piękne, Twoim pięknem Panie.

Ty otwierasz nasze oczy, na piękno Twoje Panie

Ty otwierasz nasze oczy Panie.

Ty otwierasz nasze oczy, na piękno Twoje Panie

Ty otwierasz nasze oczy Panie, na Twoje piękno”

Dziękujemy Siostrom oraz Księżom za włożony trud w przygotowanie tych rekolekcji, poświęcenie czasu dla dzewczynek i starszych dziewczyn, uśmiech, porady, obecność.

Nic bez Ciebie – nic bez nas!

Bóg zapłać!

Zapraszamy na > FOTORELACJĘ

Ogólnopolskie rekolekcje Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej w Świdrze 🙂

W dniach 14.-19. lipca w Świdrze odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem: „Jesteś tego waRTA!” Były one niezwykłe nie tylko dlatego, że stawiły się bardzo licznie dziewczęta z wszystkich diecezji, ale także z powodu korony RTA, która peregrynuje po całym świecie i jest darem SMŻ dla Papieża z okazji Roku Jubileuszowego.

Dziewczęta słuchały swoich koleżanek w wykładach, spotkaniach tematycznych a także mogły nauczyć się po przez warsztaty jak radzić sobie z czynnościami dojrzałej kobiety i może przyszłej matki.

Czas był dla wszystkich bardzo owocny, uśmiechy, radości, wiadomości z diecezji, wspólnie spędzony czas nadawały tym rekolekcjom odpowiedni klimat.

Relację i fotografie nadesłała Zuzia