Diecezjalne obchody 100-lecia Ruchu Szensztackiego

Diecezjalne jubileuszowe świętowanie Rodziny Szensztackiej przy Sanktuarium Zawierzenia

IMG_1905W niedzielę 22 czerwca 2014 roku na bydgoskich Piaskach u stóp Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Królowej Zawierzenia świętowaliśmy Jubileusz 100 – lecia Szensztatu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Bp Jan Tyrawa, a pielgrzymi przybyli z Bydgoszczy i okolic, z Gniezna i Wrześni, z Gniewkowa, a także z Poznania, Gdańska i Warszawy. Goścmi specjalnymi tej uroczystości były rodziny z kierownictwa Związku Rodzin, które przyjechały do Bydgoszczy z Paragwaju, Argentyny, Chile, Hiszpanii i Niemiec. Przed zakończeniem Eucharystii,w strugach deszczu – czyli obfitego Bożego błogosławieństwa, zabrzmiało radosne Te Deum, a następnie nastąpił ważny dla Związku Rodzin moment. Związek Rodzin w Polsce został włączony do struktur Międzynarodowego Związku Rodzin, a wyrazem tego była modlitwa oraz berło przekazane kierownictwu wspólnoty w Polsce.

Po Eucharystii był czas na posiłek i spotkania we wspólnocie. Następnie uczestniczyliśmy w przygotowanym przez młodzież odnowieniu przymierza miłości, podczas którego każdy mógł złożyć do stągwi kartkę z własnym imieniem – wyraz osobistego odnowienia przymierza miłości i podjęcia na nowo przesłania Szensztatu.

Wiele radości sprawił nam koncert Rodziny Szczeblewskich, podczas którego razem śpiewaliśmy piosenki, po polsku i po hiszpańsku. Hitem koncertu była piosenka „Zaufaj Panu już dziś”, której refren śpiewali także nasi goście. Na końcu mogliśmy usłyszeć talent kolejnego pokolenia rodziny – mała Izabela zaśpiewała dla nas piosenkę „Pieski małe dwa”.

Świętowanie zakończyło się Nabożeństwem Czerwcowym.

Tekst: Violetta

Zapraszamy do Fotogalerii