Dzień Dziecka 2014

W dniu 31 maja na bydgoskich Piaskach odbył się już XIII Dzień Dziecka organizowany przez duszpasterstwo Młodzieży Szensztackiej przy Sanktuarium Zawierzenia.

DSC_5847Wszyscy chętni wolontariusze zjechali w piątek 30 maja by przygotować zabawy dla najmłodszych. Sama organizacja nie zabrała dużo czasu, więc młodzież  miała także chwilkę na wspólną integrację. W sobotę był bardzo intensywny dzień, ale każdy dał z siebie wszystko. Główny punkt programu rozpoczął się o godzinie 15. Arkadiusz Głodek wraz z Martą Juszczak przywitali małych gości i ich rodziny na scenie. Dzieci dostając karty zdobywcy przy wejściu na teren Sanktuarium Zawierzenia mogły brać udział w różnych zabawach jak na przykład chusta integracyjna, strzelanie z wiatrówki, występy na scenie i nie tylko. Dzieci bawiły się na stanowisku plastycznym i technicznym, mogły własnoręcznie zrobić kolczyki dla siebie czy dla kogoś bliskiego. Dużą atrakcją dla dzieciaków była konna przejażdżka oraz na sam koniec przyjazd motocykli jak również jazda na nich. Dzieci zdobywały różne nagrody i miały możliwość zakupić losy w loterii. Na koniec zostały wylosowane nagrody główne – mały rower oraz wejściówka dla całej rodziny do bydgoskiej filharmonii. Całość zakończyło nabożeństwo majowe o godzinie 18, które poprowadził Ojciec Wojciech Groch, wspierający także wolontariuszy w przygotowaniach.

Oczywiście nic by się takiego nie wydarzyło gdyby nie różni sponsorzy nagród, smakołyków dla tych małych i tych dużych. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i dobre serce.

Fajnie było widzieć, że praca, którą wykonała młodzież nie poszła na marne, czego potwierdzeniem były uśmiechy i radość na twarzach dzieci. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, piękna pogoda, spokój, radość dzieci, ich rodziców i wolontariuszy.

Fotogaleria   Kingi Bolewskiej

oraz

Fotogaleria   Zuzanny Szmyt

Dziękujemy za przekazane relacje i zdjęcia. Do zobaczenia za rok.