PL EN DE ES FR IT RU FI

Aktualności

2017-06-21

 

Stoczek Szlak.jpg

Serdecznie zapraszamy do Stoczka Klasztornego  

na poświęcenie 8 tablicy

Szlaku o. Kentenicha

 1 lipca 2017

Od godziny  9.30 


2017-06-21

Członkowie Apostolatu nie tylko przyjmują odwiedziny Pielgrzymującej Matki w swoich domach ale kierowani wdzięcznością i miłością przybywają jakby w rewizycie do Jej domu – do sanktuarium. Miesiąc maj był ku temu bardzo dobra okazją.

Maryja oferuje nam swoją bliskość i pomaga nam odkryć, czego brakuje do pełni życia. (…) Czyni to z macierzyńską troską, ze swoją obecnością i dobrą radą, ucząc nas unikania szemrań w naszych wspólnotach (...) Nie jest władczynią i głównym bohaterem, ale Matką i służebnicą (papież Franciszek). Matka zaproszona przychodzi do naszych domów i rodzin takich, jakie one są. Wchodzi w naszą codzienność, zwykłą, szarą, czasem pełną wesela i sukcesów ale jakże często trudną, pełną napięć i pytań. Przychodząc niczego nie przewraca w naszym życiu, nie burzy porządku i rytmu naszego życia, ale cicho i delikatnie przywraca pokój skołatanym bólem sercom ludzkim, przywraca pokój rodzinom. „Jest taką Matką, która bierze sobie do serca problemy i interweniuje, która potrafi uchwycić trudne chwile oraz dyskretnie, skutecznie i stanowczo o nie zatroszczyć się”.

2017-06-20

W dniach 16-18 czerwca 2017 r. w krajowym Centrum Ruchu Szensztackiego w Otwocku-Świdrze przy Sanktuarium Wierności po raz drugi obyło się ogólnopolskie Forum Rodzin Szensztackich. Reprezentanci Dzieła Rodzin z większości diecezji, w których Ruch Szensztacki jest w Polsce obecny, brali udział w debatach poświęconych inicjatywom mającym ożywić życie religijne i rodzinne wspólnot lokalnych.


2017-06-19

Josef und Vater auf der Bank - von Hildegard Hug.jpgSPOTKANIA ENGLINGOWSKIE 2017

Serdecznie zapraszamy do Prosit miejsca urodzin

Sługi Bożego Józefa Englinga

1 lipca 2017

Prosity/Stoczek Klasztorny

 W programie:

9.30. Impuls:

Historia Szlaku o. Kentenicha w Polsce - Małgorzata i Rafał Jasińscy

o. Józef Kentenich w Stoczku Klasztornym (7.-11.11.1933, 6.-10.11.1935) - dr Alicja Kostka

Poświęcenie tablicy pamiątkowej 

2017-06-12

W sobotę 10 czerwca 2017 r. odbyło się przy Sanktuarium Wieczernika w Opolu-Winowie coroczne spotkanie członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z kręgów istniejących w diecezji opolskiej. Na spotkanie przybyło ok. 130 osób.

 

Szerszą relację i Galerię znajdziemy na stronie Diecezjalnego Centrum Ruchu w diec. opolskiej:

winow.szensztat.pl

o. Kentenich
Kto służy bezinteresownie innym, jest na drodze do prawdziwego królowania...
Beatyfikacja PK
Sługa Boży Józef Engling
Nasze wspólnoty
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa