PL EN DE ES FR IT RU FI

Aktualności

2017-03-18

Jasna Gora 2016.JPG

Serdecznie zapraszamy na doroczne czuwanie Ruchu Szensztackiego na Jasną Góre.

Zapraszamy w szczególnym dniu - Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

Program rozpoczyna się od godziny 17.00 w auli o. Kordeckiego.

Czuwaniu przewodniczy J. E. Ks. Bp Paweł Cieślik - Protektor Ruchu Szensztackiego.

Uczestnikami czuwania członkowie i sympatycy oraz czciciele Matki Bożej z Polski, Białorusi, Niemiec,,,,,

„Z Maryją tworzymy kulturę spotkania ”


2017-03-17

Krajowy Sekretariat Matki Bożej Pielgrzymującej zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Szensztatu, w piątą rocznicę koronacji obrazu MTA na Królową Nowej Ewangelizacji Europy.

 Termin pielgrzymki:  13-19 lipca 2017 r.         

 Pielgrzymka do Szensztatu przypada w roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100 lecie objawień fatimskich, oraz 5 rocznicę koronacji MTA na Królową Nowej Ewangelizacji Europy. Wielu z nas uczestniczyło w tej przepięknej uroczystości koronacyjnej w Szensztacie w 2012 r.  

2017-03-14

Nowy Sącz.jpg

Świętowanie dwudziestolecia przybycia pierwszej kapliczki i rozpoczęcie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w Nowym Sączu.

Historia
Pierwszy kapliczka Matki Trzykroć Przedziwnej dotarła do Nowego Sącza ze Świdra w roku 1997. Przywiozła ją Pani Władysława Baczyńskia, należąca do kręgu Wieczystej Adoracji, prowadzonego przez siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Świdrze k/Otwocka. Nie było dokładnie zdefiniowanych zasad, kogo Matka Boża ma odwiedzać, jak zakładać krąg. Kapliczka docierała do pojedynczych osób, wędrowała wśród chorych a nawet dotarła do więzienia. Następną kapliczkę przywiozła ze Świdra śp. Krystyna Stuber i Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej dotarł do parafii św. Małgorzaty. Później zostały przywiezione kolejne kapliczki i przybywało nowych członków.

2017-03-06

4 marca br. już tradycyjnie odbyło się skupienie Wielkopostne dla dziewczynek ze szkół podstawowych przy Sanktuarium Wierności u Sióstr Szensztackich w Otwocku-Swidrze.

Tym razem s. M. Michalina gościła 33 dziewczynki z Otwocka, Karczewa i okolic. Wspomagały ją dzielnie dwie niezastąpione wolontariuszki Emilia i Karolina oraz s. M. Inga, która przygotowała dobry obiad.

 

2017-03-04

Zapraszamy na spotkanie Szensztackiej Ligii Kobiet przy Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach.

Obecnie rozpoczynamy cykl pt. "Kobiety - bohaterki biblijne i święte dnia codziennego"

Zapraszamy wszystkie chętne Panie i Kobiety!


o. Kentenich
W miłości ukryte jest prawdziwe życie.
Beatyfikacja PK
Sługa Boży Józef Engling
Nasze wspólnoty
W Ruchu Szensztackim jest także specjalne miejsce dla chorych, którzy mogą swoje cierpienia ofiarować w intencji całego Dzieła. Bliskość krzyża i Ukrzyżowanego odciska piętno na życiu i działaniu chorych. Szczególnym akcentem jest także naśladowanie życia Maryi. Tak powstał ideał Ligi Chorych: "Pomocniczki pod krzyżem"

Czytaj więcej
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa