PL EN DE ES FR IT RU FI

Aktualności

2017-04-18

Fenelon.jpgMichael i Margaret Fenelon

Nazywamy się Michael i Margaret Fenelon i mieszkamy w McHenry, w stanie Illinois, w małym miasteczku pomiędzy Chicago a Milwaukee. Dorastaliśmy w Ruchu Szensztackim od najmłodszych lat i mieliśmy to błogosławieństwo, że Ojciec Józef Kentenich, założyciel Ruchu Szensztackiego, był w naszych domach kilkukrotnie i poświęcił nasze sanktuaria domowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że nasi rodzice rozpoznali i dali się porwać przemieniającej mocy Szensztackiego Ruchu Rodzin.

2017-04-06

krzyz1.jpg

MAŁŻEŃSKIE DROGI KRZYŻOWE

napisane przez małżonków dla małżonków

 

DROGA KRZYŻOWA II 

Rodziny Szensztackiej 

Wstęp 

Panie Jezu Chryste, pragniemy razem z Tobą rozważać tajemnice Twej męki i śmierci krzyżowej. Spraw, aby to rozważanie było dla nas umocnieniem w dochowaniu wierności Tobie, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. 

2017-04-05

Engling J.jpgWy go ogłoście świętym!

Józef Engling – „Wielki Boży projekt przyszłości Szensztatu”  (o. J. Kentenich)

Drodzy Członkowie Rodziny Szensztackiej zgromadzeni na Ogólnopolskim Czuwaniu Ruchu Szensztackiego na Jasnej Górze!

 

Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami tym, co w ostatnich miesiącach, dniach i tygodniach dzieje się wokół Sługi Bożego Józefa Englinga (ur. 1898 - zm.1918).

2017-04-03

Jasna Gó2016.JPGPrzeżywamy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych, okres mający na celu odnowę duchową. 

Niedziele Wielkiego Postu przedstawiają największe tajemnice wiary. W początkach Kościoła był to czas intensywnych przygotowań katechumenów do przyjęcia chrztu świętego.

Znakiem zaangażowania się Kościoła są bogato znaczeniowe fragmenty Ewangelii (katechezy chrzcielne) oraz prefacje własne tych niedziel – modlitewne komentarze do Ewangelii. I właśnie takie katechezy słyszymy w trzecią, czwarta i piątą niedzielę Wielkiego Postu. W poprzednią niedzielę poznawaliśmy Jezusa jako Dawcę Wody Żywej, dziś spotykamy się z Jezusem, który daje nam wzrok wiary.

2017-04-02

Protektor.jpgStało się już Świętą Tradycją, że gromadzicie się każdego roku, Siostry i Bracia Rodziny Szensztackiej przed cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Czynicie to zwykle w wigilię IV Niedzieli Wielkiego Postu, zwanej Niedzielą Laetare , Niedzielą Radości. Wy, którzy modlicie się w licznych Sanktuariach Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – w tak wielu miejscach w Polsce i zagranicą. Dziś przybywacie z wielu zakątków Polski i zagranicy do tego miejsca szczególnego, na Jasną Górę Zwycięstwa. Przybywacie do  Częstochowy, gdzie  Maryja, nasza Matka ma swój tron i gdzie bije serce naszego narodu.

o. Kentenich
Kto chce być wewnętrznie wolnym, musi być prostym jak dziecko.
Beatyfikacja PK
Sługa Boży Józef Engling
Nasze wspólnoty
Instytut Świecki Pań Szensztatu powstawał w latach trzydziestych XX w. i jest częścią Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego. W czasach nazistowskich część młodych członkiń Apostolskiego Związku Kobiet (jedynej żeńskiej gałęzi ówczesnego Ruchu Szensztackiego) zaczęło poszukiwać nowej drogi i formy życia...

Czytaj więcej
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa