PL EN DE ES FR IT RU FI
W przymierzu z Tobą Ojcze!

W dniach 22-24 września 2017 r. odbyło się jesienne, doroczne spotkanie odpowiedzialnych za Ruch Szensztacki w Polsce tzw. Triduum Szensztackie. Spotkanie tradycyjnie miało miejsce w siedzibie Centrum Ruchu  Szensztackiego przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze i zgromadziło ponad 90 osób ze wszystkich diecezji w Polsce, gdzie Ruch się rozwija. W spotkaniu uczestniczyła kilkuosobowa grupa ze Słowacji, która przez dwa dni włączyła się w obrady.

W tym roku, we wrześniu został w Szensztacie (Schönstatt k. Koblencji), kolebce Ruchu, otwarty Rok Ojca Kentenicha, Założyciela Ruchu, którego 50. rocznicę śmierci będziemy obchodzić 15 września 2018 r. To wydarzenie wyznaczyło tematykę spotkania – spojrzenie na założyciela z różnych punktów, ukazanie na nowo jego miejsca jako charyzmatycznego ojca, ale i gwaranta duchowej drogi, którą otrzymał jako dar łaski od Boga i prowadzi nią tych, którzy chcą żyć w przymierzu z Maryją, aby skutecznie dojść do Serca Boga Ojca.

 Gościem specjalnym Triduum był o. Juan Pablo Catoggio, generał Ojców Szensztackich i Przewodniczącym Prezydium Generalnego. Generał ukazał ogłoszenie ROKU KENTENICHA w perspektywie całego Ruchu w świecie mówiąc o znaczeniu i konieczności ukazywania osoby Założyciela w Kościele jako wielkiego daru Boga i narzędzia, który wsłuchując się w Bożą wolę szedł drogą posłuszeństwa Kościołowi, budując nową kulturę przymierza.

Uczestnicy Triduum podczas warsztatów i pracy zespołowej starali się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, które są wiążące na etapie zmiany pokoleniowej, którą dostrzegamy w zgromadzeniach i ruchach 50. lat po śmierci założycieli. Podejmowane były tematy: na ile charyzmat Ojca Kentenicha jest rozumiany we współczesnym świecie, czy Kościół potrzebuje Szensztatu w Polsce, na ile my żyjemy duchem Ojca Kentenicha i dajemy o tym świadectwo, jak coraz bardziej odpowiadać na potrzeby nowej ewangelizacji, idąc drogą misji i posłannictwa Szensztatu – pracy nad sobą z pomocą Maryi dla uświęcenia siebie i otaczającego nas świata.

Spotkanie zakończyło się uroczystą Eucharystią i rozesłaniem odpowiedzialnych przy statule Założyciela w z gorącą modlitwą o jego beatyfikację.  Obrady prowadził Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego o. Arkadiusz Sosna, który żegnając zgromadzonych powiedział Ojcze, "jesteśmy tu, bo Ty jesteś".  Wydarzenie to otworzyło Rok Ojca Kentenicha w Polsce.

Zdjęcia pp. M.R.Jasińscy

o. Kentenich
Ponieważ jestem mały, podobam się najwyższemu.
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa