PL EN DE ES FR IT RU FI
Przymierze miłości grupy z Łukowa

           Dnia 3-go maja 2017r w Sanktuarium Otwock- Świder, siedemmałżeństw  z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie zawarło Przymierze Miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną. Jest to pierwsza grupa  z  diecezji siedleckiej. Uroczystość ta była zwieńczeniem dwuletnich przygotowań pod przewodnictwem siostry Olgi Szwałek i Ks. Piotra Osińskiego. Małżonkowie wraz z dziećmi i zaproszonymi gośćmi przybyli  do Sanktuarium autokarem.  Po przywitaniu się z Maryją udali się na spotkanie z ojcem Romualdem Kszukiem. Przy ciastku i kawie mieli możliwość wysłuchania krótkiej konferencji podsumowującej cykl spotkań prowadzący do Przymierza. Uroczysta msza św. odbyła się o godz.  12 pod przewodnictwem o. Romualda i ks. Piotra.  W czasie Eucharystii  małżonkowie odnowili przyrzeczenia chrztu św. i przysięgę  małżeńską. Zobowiązali się do służby Matce Bożej przez miłość, gorliwą  modlitwę, uświęcanie się w wiernym wypełnianiu codziennych obowiązków i stawianiu sobie wymagań. Maryja zaś złożyła obietnicę uczestnictwa w wielu płaszczyznach życia małżonków i prowadzenia ich rodzin do Chrystusa. Wzruszenie, a niekiedy łzy szczęścia, towarzyszyły zgromadzonym podczas tej wspaniałej uroczystości.  Po otrzymaniu medalików i dokonaniu wpisu do księgi osób zawierających przymierze wszyscy udali się na obiad. Uroczystość zakończyła się wspólną koronką do Miłosierdzia  Bożego.  Po podziękowaniach i wspólnej fotografii rodziny wróciły do swoich domów, by trwać na modlitwie i codziennie składać ofiary do skarbca łask.           

                 Małgorzata Ostojska

W dniu 3 maja 2017 roku Pan Bóg błogosławił mi i mojemu mężowi oraz sześciu innym parom z naszej łukowskiej grupy i słońcem i deszczem. Przygotowywaliśmy się do tego dnia przez dwa lata, a towarzyszyły temu dni i chwile piękne jak i trudne. Lecz mimo to wszyscy cierpliwie czekaliśmy na to, co jak czuliśmy w głębi serca, będzie czymś wspaniałym. Myślę, że Pan Bóg czekał na nas od bardzo dawna, aby w naszej pierwszej Eucharystii  w sanktuarium, rozpalić jeszcze bardziej w naszych duszach promyki tlącej się pięknej, ogromnej miłości do Niego i do Naszej Matki. Z wzruszeniem w sercu, w oczach i w naszych ustach odnawialiśmy przysięgę małżeńską, przypominając sobie co tak naprawdę jest fundamentem naszej rodziny. Przymierze Miłości z Maryją zawarte tego dnia rozpoczęło kolejny etap w naszym życiu, bardzo ważny etap, ponieważ wszystko teraz zawierzamy Jej, a przez to naszemu Ojcu w niebie. Dzięki tej przysiędze czuję, że Maryja z pełną naszą  świadomością i akceptacją opiekuje się naszym domem, naszą rodziną i naszym małżeństwem. Mam nadzieję, że od teraz będziemy z łatwością umieli odnajdywać drogę do Niej, a Ona za przyczyną naszych modlitw będzie nas wiodła prosto do swojego Syna Jezusa Chrystusa. 

Pozdrawiam Edyta

o. Kentenich
Zrób ze swego życia arcydzieło Bożej Miłości.
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa