PL EN DE ES FR IT RU FI
Pielgrzymowanie do Rokitnicy

Pielgrzymowanie do sanktuarium szensztackiego Matki i Królowej Jedności w Zabrzu Rokitnicy.

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej obejmuje w Archidiecezji katowickiej 260 kręgów działających w około 50 parafiach.

W sobotę 17 czerwca br. do Sanktuarium szensztackiego Matki i Królowej Jedności w Zabrzu Rokitnicy przybyli pielgrzymi z parafii Trójcy Przenajświętszej z Rybnika – Popielowa, około 50 osób. Dołączyli także pielgrzymi z parafia pw. św. Anioła Stróża w Gorzycach i pojedynczy pielgrzymi. Tradycyjne powitanie Matki Bożej pieśnią: O Maryjo witam Cię… rozpoczęło nasze modlitewne spotkanie. Było ono także okazją do bliższego poznania Ruchu Szensztackiego i ubogaceniem naszej wiedzy o Założycielu Ruchu Szensztackiego poprzez prezentację o początkach miejsca pielgrzymkowego w Schoenstatt/k Koblencji. Po modlitwie na Anioł Pański i nabożeństwie maryjnym w Sanktuarium, był czas na przeżywanie wspólnoty przy kawie, herbacie i małym co nieco… Z powodu padającego deszczu musieliśmy się „zmieścić” w malutkiej jadalni i korytarzu. Pielgrzymkowy dzień zakończyła koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wspólna Eucharystia, która sprawował ks. wikary Grzegorz. Na zakończenie, opiekunowie na nowo zostali rozesłani z kapliczkami do swoich domów.

W niedzielę, 18 czerwca br. – Dzień Przemierza, Zabrze Rokitnicę odwiedzili pielgrzymi z parafii św. Stanisława Bp. i Męczennika ze Suszca oraz pojedynczy pielgrzymi. Naszą modlitwę rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył Ks. Krzysztof Wycisk z diec. gliwickiej. Wspólna kawa oraz przywiezione smakołyki umocniły naszą wspólnotę, aby wspólnie pochylić się nad prezentacją na temat posłannictwa ojca J. Kentenicha. Wspólną modlitwą oraz odnowieniem przemierza miłości z MTA zakończyliśmy pielgrzymkowy dzień. Ale Matka Boża w dniu Przymierza otwarła swoje Serce, aby przyjąć rodziny z diecezji gliwickiej wraz z dziećmi na wieczorną Eucharystię:


s. M. Damiana Czogała

o. Kentenich
Matko, uczyń mnie mistrzynią modlitwy Mphc
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa