PL EN DE ES FR IT RU FI
Królowa nowej Ewangelizacji Europy nawiedza dziecezje siedlecką

15-24 października 2017 r.  Królowa nowej Ewangelizacji Europy nawiedziła 5 parafii diecezji siedleckiej, w których działa Apostolat Pielgrzymującej Matki:

  • Par. Matki Bożej Częstochowskiej w Gręzówce, gdzie działa 5 kręgów
  • Par. pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Łukowie – 21 kręgów
  • Par. pw. Przemienienia Pańskiego – 15 kręgów
  • Par. pw. Trójcy św. w Radzyniu Podlaskim – 15 kręgów
  • Par. pw. 100 tys. Męczenników w Trzebieszowie – 3 kręgi.

Nawiedzenie  parafii Podwyższenia Krzyż a św. w Łukowie miało szczególny wymiar: członkowie Apostolatu przez 9 miesięcy oraz bezpośrednio przez Triduum przygotowywali się do ofiarowania koron Matce Bożej w Jej pielgrzymujących wizerunkach. Uroczystszej Mszy św. w asyście wielu kapłanów przewodniczył oraz korony nałożył  ks. Bp Piotr Sawczuk .

Opiekunom kręgów oraz koordynatorom parafialnym: p. Magdalenie Turemka, p. Dorocie Sójka, p. Renacie Bąbol, p. Annie Śledź oraz diecezjalnej koordynatorce p. Dorocie Goławskiej serdeczne podziękowanie przede wszystkim za wspaniałomyślność serc, za poświęcony czas i trud zorganizowania nawiedzenia Królowej Nowej ewangelizacji Europy w parafiach,  za prostą miłość do Matki Bożej i gorliwość apostolską. Ojciec Kentenich był przekonany, że Maryja nie da się prześcignąć we wspaniałomyślności.

s. M.Katarzyna

   Ojciec Kentenich przebywając w Ameryce zapytał swoich słuchaczy: „Czy wiecie, co Prymas Wyszyński powiedział na Soborze Watykańskim II? Tym, co prowadziło Naród Polski i pomagało mu przetrwać wszystkie trudności i co prowadzi go dalej – to prosta miłość do Matki Bożej”.

Ta prosta miłość do Matki Bożej sprawia, że tak chętnie członkowie Apostolatu Pielgrzymującej Matki otwierają serca i zapraszają Maryję z Jezusem do swoich  domów i rodzin. Maryja przychodzi do domów takich, jakie one są, wchodzi w  ich codzienność zwykłą, szarą, pełną pośpiechu i zawirowań, czasem radosną, pełną wesela, ale może częściej trudną, bolesną, pełną napięć i pytań. Maryja nie przewraca niczego w ich życiu, nie burzy porządku i rytmu, ale jak Matka cicho i delikatnie przywraca pokój ich sercom, jednoczy rodzinę i umacnia jej więzi.

„Od prawie roku przyjmujemy obraz Matki Bożej Pielgrzymującej w naszej rodzinie. Do tej pory nie praktykowaliśmy wspólnej modlitwy rodzinnej z powodu braku czas. Żyjemy w wielkim pospiechu. Ale odkąd Maryja każdego miesiąca przychodzi do nas na 3 dni, moja żona i dzieci w te dni czekają na mnie, gdy wracam z pracy o 20.00 i razem klękamy do modlitwy rodzinnej. Te 3 dni są takim przystankiem w naszym domu i rodzinie, one są rzeczywiście inne niż pozostałe. Panuje jakiś spokój, jesteśmy razem jako rodzina. Maryja naprawdę nas jednoczy i czujemy Jej obecność.”

„Zaproszenie Pielgrzymującej Matki do naszego domu nie wymaga jakichś sztywnych form modlitewnych. Przyjmujemy Ją tak, jak dyktuje nam nasze serce i możliwości. Ona z Jezusem jest po prostu w naszym domu, gdy jesteśmy razem i wtedy gdy wychodzimy do pracy.”

„Maryja przychodzi do nas jako Matka i Wychowawczyni, pomaga nam kształtować nasze codzienne postawy i relacje w rodzinie. Ona nas po prostu wychowuje.”

„Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej gości w naszym domu każdego miesiąca. To wielka radość dla naszej rodziny a szczególnie dla naszych dzieci, które z  właściwą sobie dziecięcą bezpośredniością oczekują i witają Maryję i Dzieciątko Jezus. Całują, przytulają, składają rączki i po dziecięcemu modlą się. Podczas nawiedzenia Matki Bożej w naszym domu, atmosfera jest taka, że bez wielu słów, dzieci jakby samoistnie, w naturalny sposób wchodzą w relacje z Dzieciątkiem Jezus, z Maryją, przeżywają Ich obecność, po 3 dniach  pożegnanie i znów oczekiwanie, pytania, kiedy znów Maryja do nas przyjdzie. Jest to podstawowa katecheza rodzinna.

o. Kentenich
W miłości ukryte jest prawdziwe życie.
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa