PL EN DE ES FR IT RU FI
Królewskie odwiedziny w parafiach diecezji gliwickiej


W 30 parafiach diecezji gliwickiej, z inicjatywy Ruchu Szensztackiego Pielgrzymująca Matka Boża odwiedza rodziny, które tworzą 115 kręgów od 10-15 rodzin każdy.

W minionych tygodniach w 10 z nich gościła Królowa nowej Ewangelizacji Europy – w symbolu kapliczki Auxiliaru, w której to Matka Boża otrzymała z rąk ks. abp Rino Fisichella, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji koronę.
W pielgrzymującym obrazie Matka Trzykroć Przedziwną z Szensztatu została wybrana i ogłoszona Królową Nowej Ewangelizacji Europy. Koronę wcześniej poświęcił Ojciec Święty Benedykt XVI.
Oto parafie, które gościły cudowny obraz:

 1. 02.09. br.         Orzech                       par. N.M.P. Jasnogórskiej
 2. 04.09. br.         Boruszowice               par. Matki Bożej Bolesnej
 3. 05.09. br.         Ziemięcice                  par. św. Jadwigi Śląskiej
 4. 06.09. br.         Karchowice                 par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
 5. 07.09. br.         Świbie                        par. św. Mikołaja
 6. 08.09. br          Wojska                       par. Najświętszego Serca Pana Jezusa
 7. 13.09. br.         Tarnowskie Góry         par. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych
 8. 16.09. br.         Kuźnia Raciborska       par. św. Marii Magdaleny
 9. 03.11. br.          Bytom                       par. Bożego Ciała
  10.11. br.         Gliwice Łabędy            par. św. Jerzego

Witana przez dzieci i ich rodziców, przez młodzież i starszych, kapłanów i świeckich gromadzi nas na dziękczynieniu za rozwój Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej w naszej diecezji i Ojczyźnie.
Obecność Królowej nowej Ewangelizacji Europy w parafiach zwraca uwagę duszpasterzy oraz parafian na tę skuteczną formę ewangelizowania swojego środowiska i niesienia obrazu Maryi przez krewnych czy znajomych do nowych rejonów, gdzie dotąd nasz Ruch nie był znany.
Przez obecność Auxiliaru w parafiach Maryja gromadzi nas na modlitwie dziękczynnej: za dobro, któremu pośredniczy w naszych rodzinach oraz błagalnej: za chrześcijańską przyszłość Europy. Modlitewne spotkania i ich przygotowanie przez osoby z kręgów jednoczy rodziny i daje okazję do bliższego poznania się.
W parafiach wytworzył się swoisty rytuał przyjęcia Królowej, wszędzie też została przez Ks. Proboszcza odnawiana modlitwa koronacyjna z 8 września 2012 r.
W parafii w Karchowicach wprowadzeniu Królowej nowej Ewangelizacji Europy do kościoła towarzyszyła orkiestra. Maryja, jak zawsze jednoczy różne grupy modlitewne i ruchy religijne. W wielu parafiach w czuwanie angażowali i włączyły się różne ruchy. Królowa i Wychowawczyni nowego człowieka odwiedziła także przedszkole i placówkę wychowawczą dla dzieci. Goszcząc w rodzinach była szczególnie ciepło przyjmowana przez dzieci, które obdarzały Ją całusami i niekończącym się zainteresowaniem każdym szczegółem kapliczki. Np. zamykaniem drzwiczek.
Dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie z Królową odbyło się także spotkanie modlitewne w Centrum Szenstackim w Zabrzu Rokitnicy.
Królowa nowej Ewangelizacji Europy odwiedziła także Ordynariusza naszej diecezji, ks. Bp. Jana Kopca w gliwickiej kurii.
Niech Jej opieka dotknie wszystkie rodziny naszej diecezji, szczególnie niech ochrania przed rozbiciem i brakiem rodzinnej jedności. Niech czyni z nich Szensztat – piękne miejsca dla Boga i ludzi.

s. M. Damiana Czogała

o. Kentenich
Kto służy bezinteresownie innym, jest na drodze do prawdziwego królowania...
Beatyfikacja PK
Józef Engling
Nasze wspólnoty
W Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze, podobnie jak w wielu sanktuariach szensztackich rozsianych po całym świecie, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Siostry Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu żyjąc w bliskości Boga uwielbiają Go, wynagradzają, dziękują, przedkładają Bogu wszystkie sprawy Ojczyzny, Kościoła i świata...

Czytaj więcej
Can you buy Retin A over the counter buy retin a tretinoin | Levitra, toma por vía oral con o sin comida comprar vardenafil generico | Si Levitra recepción de una etapa 5 mg y 0,4 mg de tamsulosina en dos de 21 pacientescomprar levitra online
Akademia Rodziny
Dach Góra Chełmska
Kawiarenka dialogowa